KÓRNIK ZA PÓŁ CENY ...pozostało

Sporty walki

 
MIESZANE SZTUKI WALKI (MMA, Mixed Martial Arts)

 

Dyscyplina sportowa w której zawodnicy walczą przy dużym zakresie dozwolonych technik . Wyrażają jeden ze współczesnych kierunków rozwoju sztuk walki – zapewnienie widowiska sportowego, w którym walka toczy się przy jak najmniejszych ograniczeniach, ale jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka poważnych, trwałych obrażeń ciała.

Rywalizacja toczy się zarówno w stójce, jak i parterze. W typowych walkach MMA dozwolone są rzuty, ciosy pięściami, kopnięcia, dzwignie i duszenia. Zawodnicy często używają technik zaczerpniętych z innych sztuk walk takich jak zapasy, brazylijskie jiu-jitsu, kick-boxingu...

O wyniku walki decyduje nokaut (również techniczny),poddanie się oraz, jeśli walka nie zakończyła się przed czasem, decyzja sędziów. W zależności od regulaminu danych zawodów niekiedy dopuszczalnym rozstrzygnięciem może być też remis.

W mieszanych sztukach walki praktykuje się tzw. Trening przekrojowy przygotowujący zawodnika do walki zarówno w stójce, jak i w parterze oraz zwarciu. Akcentowana jest w nim umiejętność płynnego przechodzenia między tymi trzema dystansami. Generalnie boks (włączając w to kick-boxing, boks tajski) w połączeniu z grapplingiem (brazylijskie jiu-jitsu,zapasy) stanowią podstawę niemal każdego treningu.

Serdecznie zapraszamy na zajęcia-treningi, które będzie prowadził utytuowany zawodnik, czarny pas brazylijskiego jiu-jitsu Sławomir Barczak.

 

Informujemy, że od września zajęcia MMA będą podzielone na:

     
Środa 20:30 Brazylijskie Jiu-Jitsu
Piątek 20:00 Brazylijskie Jiu-Jitsu
 

Brazylijskie Jiu-Jitsu (BJJ) zostało stworzone do samoobrony. Techniki stosowane w bjj w dużej części są po to, aby bronić sie przed większym i silniejszym napastnikiem. W czasie walki stosowane są zasady dźwigni, wyczucia i timingu. Siłowe rozwiązania w bjj są mało skuteczne. Z tego powodu nie ma przeciwwskazań, żeby tę sztukę walki trenowały osoby 15-16-letnie lub nawet po czterdziestce na równi z 20-latkami. Bjj może być trenowane jako sport - w turniejach chwytanych GI (gdzie walka odbywa sie w kimonach podobnych do japońskich judogi) oraz NO-GI / Submission Fighting (w spodenkach i koszulce). Jest tez podstawową dyscypliną zawodów MMA - Mieszanych Sztuk Walki. Bjj najbardziej przypomina judo. Strój jest bardzo podobny, ale zasady walki sportowej są nieco inne. W judo duży nacisk kładziony jest na rzuty i sprowadzenia przeciwnika na ziemię. Brazylijskie jiu jitsu to głównie walka w parterze, gdzie podstawą są dźwignie na stawy i duszenia. Główną rolę w treningu odgrywają sparingi oraz ćwiczenia zadaniowe często wykonywane na oporującym przeciwniku. BJJ jest przez wielu uważane za najskuteczniejszy styl walki. Wpływ na to ma system punktacji na zawodach, promujący dążenie i utrzymywanie w parterze tzw. pozycji dominujących - z których zawodnik (w walce realnej lub na zasadach MMA) mógłby bezkarnie zadawać ciosy samemu nie będąc trafianym i dążyć do wykonania techniki kończącej (dźwigni lub duszenia). Innym czynnikiem wpływającym na skuteczność Brazylijskiego Jiu-Jitsu jest bardzo dobra metodyka treningowa pozwalająca nawet początkującym na pełno-kontaktowy trening, przy pełnej sile i szybkości jednocześnie dość bezpieczny i mało kontuzyjny. Brazylijskie ju-jitsu zawdzięcza swą obecną popularność kilku czynnikom. Przede wszystkim, ważną rolę odegrała skuteczność zawodników tej dyscypliny w turniejach MMA. Techniki brazylijskiego ju-jitsu stwarzają złudzenie prostych. Także przeznaczenie na walkę dużej części treningu znajduje uznanie u młodzieży, która może się wykazać w bezpośredniej rywalizacji. 

 

TAEKWONDO 

 Na terenie KCRiS "Oaza" działają dwie sekcje taekwondo:

  • UKS OAZA Kórnik
  • UKS TKD Kórnik
 
UKS OAZA Kórnik

 

Taekwondo olimpijskie to jedna z najbardziej wymagających dyscyplin, która równomiernie kształtuje wszystkie cechy motoryczne: gibkość, szybkość i wytrzymałość.

Oferta treningowa kierowana jest dla dzieci od szóstego roku życia i dorosłych. Celem ćwiczeń dla dzieci jest kształtowanie koordynacji ruchowej i stymulacji psychofizycznej dziecka. Dorośli nauczą się samoobrony i walki sportowej. Naszym „kapitałem” jest kadra trenerska na czele z mistrzem koreańskim Soo Kwang Lee 9 Dan, Piotrem Wesołkiem 5 Dan, Krzysztofem Łabutką 3 Dan, Dariuszem Wesołkiem 3 Dan, Arturem Kowalskim 2 Dan. Wizytówką warsztatu trenerskiego jest dwunastoletnia praca szkoleniowa w Kórniku i osiągane wyniki sportowe przez naszych wychowanków.

 

Jeśli chcesz trenować z mistrzami taekwondo i spędzać czas w rodzinnej atmosferze zapraszamy do naszego klubu - UKS Oaza Kórnik.

Wtorek 17:00 dzieci 6-10 lat grupa początkująca
  18:00 dzieci 8-12 lat grupa zaawansowana
  19:00 grupa sportowa
  20:00 młodzież i dorośli
Czwartek 17:00 dzieci 6-10 lat grupa początkująca + trening na basenie
  18:00 dzieci 8-12 lat grupa zaawansowana + trening na basenie
  19:00 grupa sportowa + trening na basenie
  20:00 młodzież i dorośli
Sobota 10:00 dzieci 6-10 lat grupa początkująca
  11:00 grupa sportowa, młodzież i dorośli
  12:00 dzieci 8-12 lat grupa zaawansowana

 

 Informacje tel. 602 185 526 www.taekwondo-wesolek.pl

UKS TKD Kórnik

 

Więcej informacji na temat działania UKS TKD KÓRNIK znajdziesz na : www.tkdkornik.pl

 


© 2012- OAZA Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu
ul. Ignacego Krasickiego 1, 62-035 Kórnik


ZAMKNIJ