Back to top

Adam Bielecki - spotkanie autorskie - zdjęcia

Adam Bielecki w Kórniku

 

4 września br. odbyło się spotkanie autorskie ze znanym himalaistą - Adamem Bieleckim. Organizatorzy - Biblioteka Publiczna w Kórniku oraz Klub Podróżnika z Kórnika - tą prelekcją oficjalnie rozpoczęli piąty sezon działalności Klubu. 

Wystąpienie miało miejsce na hali sportowej Kórnickiego Centrum Rekreacji i Sportu Oaza, która bez trudu pomieściła blisko pięciuset osobową widownię. Słynny wspinacz roztaczał niesłychane opowieści sponad ośmiu tysięcy metrów nad poziomem morza i prezentował nagrania wideo ze swoich wypraw, m.in. z akcji ratunkowej na Nanga Parbat z 2018 roku. Na spotkaniu można było zakupić książkę autora pt. „Spod zamarzniętych powiek” – jednak zainteresowanie było tak wielkie, że nakład bardzo szybko się skończył. Po prelekcji natomiast każdy, kto miał ochotę, mógł podejść do Adama Bieleckiego, zamienić z nim kilka słów, poprosić o autograf i wspólną fotografię. Nad podniebieniem gości czuwała restauracja „Ventus”, która na swoim stoisku oferowała napoje, łakocie oraz zdrowe sałatki.

Dziękujemy dyrektorom KCRiS Oaza: Wojciechowi Kiełbasiewiczowi i Bartoszowi Karasiowi za udostępnienie sali widowiskowej i pomoc w organizacji przedsięwzięcia oraz wszystkim osobom zaangażowanym w spotkanie.

Zapraszamy na kolejną podróżniczą prelekcję, która odbędzie się 17 października, o godz. 19.00 w restauracji „Ventus”.  Dawid Szafraniak opowie nam o swojej podróży transsyberyjskiej i Azji południowo-wschodniej. Szczegóły ukażą się wkrótce na plakatach.

tekst: Ewa Skarzyńska

Fot.: W. Zimniak i R. Mieniok


.
.
.

.

,

.
.