Back to top

Drużynowy Maraton Pływacki EKIDEN - relacja

W sobotę 18 listopada na pływalni w Kórnickim Centrum Rekreacji i Sportu OAZA odbył się Drużynowy Maraton Pływacki EKIDEN 2023 współorganizowany przez Stowarzyszenie Polskie Aquaparki i Pływalnie (PAiP). Imprezę organizowano na cześć 3. urodzin działania Stowarzyszenia. Głównym celem Stowarzyszenia PAiP jest integracja podmiotów zarządzających wodną infrastrukturą sportowo-rekreacyjną oraz prezentacja i promocja jej działalności, dlatego do przeprowadzenia maratonu zachęcali jak największą liczbę pływalni. Ostatecznie impreza została rozegrana na 13 obiektach, w tym w kórnickiej OAZIE.

Główną ideą przedsięwzięcia było przepłynięcie dystansu biegu maratońskiego, czyli 42 km 195 m przez wszystkich uczestników zgłoszonych drużyn na każdym basenie, a uczestnikami mogły być wszystkie chętne osoby niezależnie od posiadanych umiejętności pływackich.
W KCRiS OAZA wzięło udział 7 drużyn, co daje łącznie 53 osoby (40 dzieci i młodzieży oraz 13 osób dorosłych). Każdy miał swój udział w wykonaniu zadania, które zakończone zostało w niecałe 2,5 godziny.

Uczestnicy  maratonu zostali nagrodzeni złotym medalem, dyplomem z wpisem przepłyniętego dystansu oraz upominkiem ufundowanym przez KCRiS OAZA.
Dziękujemy wszystkim za udział i dobrą zabawę!

GALERIA ZDJĘĆ

Ekiden 2023