Back to top

Inauguracja Parkrun Błonie Kórnik - relacja

INAUGURACJA PARKRUN BŁONIE KÓRNIK
Już teraz w malowniczym Kórniku na terenie "Ścieżki Zdrowia" możemy w każdą sobotę o godzinie 9:00 wspólnie maszerować, truchtać, biegać i pomagać w organizacji! Niezależnie od kondycji fizycznej, bagażu doświadczeń życiowych, wieku czy płci zawsze powoli, ale do celu, którym w tym przypadku jest lepsze zdrowie psychiczne i fizyczne naszych uczestników.

 Parkrun Błonie Kórnik
 
3 lipca 2021 roku był dniem debiutu jedenastej wielkopolskiej lokalizacji: parkrun Błonie, Kórnik. Obok już istniejących – parkrunnerki i parkrunnerzy mają teraz do dyspozycji również cienistą, leśną trasę na kórnickich Błoniach.
W inauguracji wzięło udział 75 uczestników reprezentujących 18 klubów biegowych: począwszy od juniorów, skończywszy na seniorach, a zamykająca stawkę przybyła na metę z czasem: 49 minut i 15 sekund. Byli i szybkobiegacze, i truchtacze, i spacerowicze, trasę pokonali również kijkarze. Nie zabrakło także czworonożnego uczestnika.

Zdjęcie uczestnika Parkrun z psem

Wszyscy, rzecz jasna, byli debiutantami w tej lokalizacji, wśród nich znalazła się jednak również spora grupa osób, które na parkrun pojawiały się po raz pierwszy, co wróży dobrą frekwencję podczas kolejnych edycji. Przypomnijmy celem Parkrun jest pokonanie trasy o długości 5km. Ogromnie cieszy to całą naszą społeczność i pokazuje, że parkrun jest miejscem dla każdego, niezależnie od wieku czy stopnia sprawności fizycznej, a gdy raz zasmakuje się tej przyjemności, trudno wyobrazić sobie lepszy początek weekendu!
Organizację spotkania wsparło 18 wolontariuszy, którzy dołożyli wszelkich starań, aby każdy z uczestników czuł się bezpiecznie na trasie i sprawnie otrzymał rezultat biegu czy marszu. Uśmiechom, dowcipom i rozmowom nie było końca, co pokazuje, że zespołowi parkrun Błonie udało się stworzyć podczas inauguracji przyjazną atmosferę, która udzieliła się zarówno kórniczanom, jak i gościom przybyłym z innych lokalizacji (parkrun Poznań, parkrun Dąbrówka, parkrun Jezioro Swarzędzkie, parkrun Konin, parkrun Kalisz).

Na koniec przytoczmy słowa koordynatora lokalizacji, który pisząc pierwszy raport, zaznaczył: “Gratulacje dla wszystkich uczestników i wolontariuszy dzisiejszego parkrunu. Każdy, kto decyduje się na aktywność fizyczną i udział w naszych spotkaniach, już jest zwycięzcą, niezależnie od uzyskanego rezultatu! Zapraszamy co sobotę!”.

logo parkrun