Back to top

IX FESTIWAL TAŃCA - Relacja z imprezy

Taneczny weekend w Kórniku  

Już po raz dziewiąty w Kórnickim Centrum Rekreacji i Sportu OAZA zorganizowany został Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „Biała Dama” o Puchar Burmistrza Gminy Kórnik i Festiwal Tańca „Biała Dama” o Puchar Burmistrza Gminy Kórnik, którego organizatorami od samego początku są Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu OAZA, Urząd Miasta i Gminy w Kórniku oraz Kluby Tańca „Finezja i „Belcanto” z Poznania. 
Tradycyjnie w sobotę, 16 marca br. można było podziwiać umiejętności taneczne seniorów występujących w Ogólnopolskim Festiwalu, do którego w tym roku zgłosiła się rekordowa ilość par z całej Polski. Festiwal podobnie, jak w latach poprzednich podzielony był na dwa bloki taneczne, zakończone galą taneczną. Seniorzy prezentowali się w kilku grupach, podzielonych ze względu na wiek uczestników i style taneczne. Galę taneczną, którą poprowadzili Marcin Politowicz i Krzysztof Czapliński, uświetnili Mistrzowie Świata w tańcu Dorota i Sergiu Rusu. Mistrzowie zaprezentowali się publiczności w trzech przepięknych tańcach. 
Niedzielny turniej podzielony był na trzy bloki taneczne, zakończone galą taneczną. Na początku rywalizowali najmłodsi tancerze. Natomiast na gali tanecznej prezentowali się tancerze powyżej 16 roku życia z najwyższych klas tanecznych. Niedzielną galę prowadziła, znana z programu „Taniec z gwiazdami” Iwona Pavlović. 
 Zwycięzcy poszczególnych grup otrzymali z rąk burmistrza Przemysława Pacholskiego i dyrektora Kórnickiego Centrum Rekreacji i Sportu „OAZA” Wojciecha Kiełbasiewicza oraz tegorocznej „Białej Damy” Marysi Duszczak pamiątkowe medale, dyplomy i statuetki, a  pan Krzysztof Buszkiewicz, kórnicki jubiler ufundował dla najlepszej pary zegarki.  
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wspaniałą rywalizację. 
Podziękowania kierujemy również dla Centrum Ogrodniczego JUNIPERUS i Szkółek Kórnickich za wypożyczenie roślin, dzięki którym udało się stworzyć fantastyczny klimat podczas turnieju. 
Zapraszamy w przyszłym roku na X-ty jubileuszowy Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „Biała Dama” o Puchar Burmistrza Gminy Kórnik i Festiwal Tańca „Biała Dama” o Puchar Burmistrza Gminy Kórnik.
    
Magdalena Matelska-Bogajczyk
Wydział Promocji Gminy

GALERIA


VFDB