Back to top

Podsumowanie VI Edycja Mały Olimpijczyk

Mały Olimpijczyk_2018

W dniu 13.06.2018 w Kórnickim Centrum Rekreacji  i Sportu OAZA  odbyła się VI edycja zawodów pływackich „Mały Olimpijczyk”, które oficjalnie otworzył Pan Bartosz Karaś wicedyrektor KCRiS Oaza. Zawody są podsumowaniem całorocznej nauki pływania dzieci i młodzieży w centrum Oaza . W tegorocznych zawodach wzięło udział ok 130 dzieci. Wszyscy zawodnicy startowali na dystansie 25 m stylem dowolnym z podziałem płeć i na 7 kategorii wiekowych.  Na tegorocznych zawodach najlepszy wynik płynąc stylem dowolnym wśród dziewcząt uzyskała Sandra Dmowska (00:15.82) natomiast wśród chłopców Jakub Lewandowski (00:15.76). Dodatkowo dla odważnych odbył się wyścig w stylu klasycznym i motylkowym oraz zawody w zjeździe ze zjeżdżalni na czas.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się nowa konkurencja: sztafeta rodzic + dziecko (2x25 m). Rywalizowało razem 50 sztafet w trzech kategoriach wiekowych. Najlepszy wynik uzyskała sztafeta Maria i Michał Lange uzyskując czas 00:32.57.                                                                                                                      

Wszystkim małym i dużym pływakom gratulujemy uzyskanych wyników. Do zobaczenia w przyszłym roku. 

Wyniki zawodów oraz fotoreportaż dostępne są poniżej.

Dla zdobywców trzech pierwszych miejsc w zjeździe na czas ze zjeżdżalni czekają nagrody do odbioru w kasie w KCRiS OAZA.

 

Wyniki Zawodów    Wyniki zjazdu ze zjeżdżalni

Galeria