Back to top

Poznańska KORBA na Błoniach - II edycja!

W sobotę 16 lipca na terenie Kórnickiego Centrum Rekreacji i Sportu OAZA-BŁONIE wystartował wyścig rowerowy. Trasa przebiega przez Rowerowy Pierścień dookoła Poznania.  Jest to wyznaczony i oznakowany rowerowy szlak turystyczny, który przechodzi przez najciekawsze zakątki okolic Poznania. Jadąc ta trasą można odwiedzić m. in. Rogaliński Park Krajobrazowy, Wielkopolski Park Narodowy, Puszczę Zielonkę, Park Krajobrazowy Promno i wiele innych klimatycznych miejsc, polnych dróg i nieodkrytych nigdy wcześniej ścieżek.
Cała impreza nosi nazwę „Poznańska Korba” i organizowana jest przez Stowarzyszenie Poco Loco Adventure, którego głównym celem jest promowanie aktywnego stylu życia, uprawiania sportu, outdoor’u. 
Chociaż pogoda nie rozpieszczała to w zawodach udział brało 300 osób! 
Pierwsze osoby, które przebyły trasę 180 km w kategorii Open zajął Robert Piątkowski z czasem 6:16:21 oraz w kategorii Kobiety Joanna Adamska z czasem 7:04:29.
Dla Kórnickiego Centrum Rekreacji i Sportu Oaza był to wyścig wyjątkowy ponieważ brali w nim udział Adam Nowicki oraz Aleksander Sęczkowski, którzy są członkami Oazowej ekipy!