Back to top

Spektakl „Kiedy będę duży” – Ba-Ku teatr - relacja

Spektakl „Kiedy będę duży” – Ba-Ku teatr

Opowieść o strachu przed nieznanym i obcym. Hacen Sahraoui, znany szerszej publiczności z serialu Przepis na życie, serwuje nam francusko-algiersko-polski koktajl, pełny zabawnych obserwacji obyczajowych. Osobiste wspomnienia stają się okazją do refleksji nad sytuacją cudzoziemców w Polsce, a nostalgiczna podróż do kraju dzieciństwa pozwala na sformułowanie kilku praktycznych porad dla potencjalnych emigrantów. Teatr cieni łączy się tu z reportażem i ze slapstickiem. Spektakl otrzymał II nagrodę na VI Ogólnopolskim Festiwalu Jednego Aktora „Monofest” w Łodzi.

Ba-Ku Teatr powstał w 2009 r. w Poznaniu i jest związany z Fundacją Barak Kultury. Podobnie jak fundacja Ba-Ku Teatr opiera swój światopogląd na różnorodności, jednocząc wiele artystycznych osobowości ze środowisk mniejszościowych. Z Ba-Ku Teatrem współpracują m.in. Hiszpanka Eva Rufo, Francuz arabskiego pochodzenia Hacen Sahraoui, pisarz i działacz LGBT Bartosz Żurawiecki i aktywistka na rzecz osób z niepełnosprawnościami Justyna Tomczak-Boczko. Liderem teatru jest Przemek Prasnowski, aktor i reżyser, dla którego kluczowym tematem artystycznych realizacji jest spotkanie z Innym. Bohaterami spektakli Ba-Ku Teatru są ludzie wymykający się stereotypom i walczący ze swoim wykluczeniem.

dawd

„Projekt finansowany ze środków Powiatu Poznańskiego”.

 

..


.

fot. Piotr Bedliński

 

12.08.2019r.

W minioną sobotę na Błoniach gościliśmy teatr Ba-Ku z Poznania, który zaprezentował nam spektakl jednego aktora pt. "Kiedy będę duży". W główną postać wcielił się Hacen Sahraoui. Przedstawienie można było obejrzeć pod gołym niebem na wygodnym leżaku. Było to humorystyczne spojrzenie na życie Polaków, okiem Francuza, algierskiego pochodzenia. Bliska interakcja widza z aktorem z pewnością powodowała niepowtarzalną atmosferę, która na długo utkwi w pamięci. 

 

.

.

.