Back to top

V Mistrzostwa w Szachach Bieganych

5 lipca na boisku Oaza Błonie odbyły się V Mistrzostwa Kórnika w Szachach Bieganych. Turniej został podzielony na 2 grupy: grupa juniorów do lat 15 oraz grupa open z pozostałymi zawodnikami.
Zawodnicy oprócz tradycyjnie rozegranej partii szachów mieli dodatkowo do pokonania po każdym ruchu dystans 15 metrów. Średnio każda partia to przynajmniej 600 przebiegniętych metrów. Przy upale blisko 30 stopni podczas ostatniej rundy przebiegnięcie dystansu zajmowało zawodnikom już sporo czasu.
Najlepszym juniorem okazał się Samuel Kątny (MUKS Wieża Kórnicka), który zdobył komplet punktów, drugim zawodnikiem był Jan Cholewa (UMKS Na Pięterku Poznań), a na ostatnim stopniu podium uplasowała się Julia Samlot (MMKS Wieniawa Leszno), która jednocześnie odebrała nagrodę najlepszej juniorki.
W grupie open bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Raczeński (LKS Chrobry Gniezno), na drugiej pozycji zakończył Karol Ullrich (MUKS Wieża Kórnicka), a na trzecim stopniu podium stanął Damian Szymkowiak (UKS Skoczki Święciechowa). Najlepszą kobietą została Julia Stasiak (UKS Skoczki Święciechowa).
Turniej open miał bardzo zaciekła walkę o podium do ostatniej rundy. Na rundę przed końcem  4 zawodników miało szansę na 2 miejsce.