Back to top

Wystawa malarstwa CKiBP Suchy Las

Wystawa malarstwa "Barwy Suchego Lasu"

We wtorek 17 kwietnia 2018 roku w Kórnickim Centrum Rekreacji i Sportu OAZA odbył się XXI wernisaż. Wystawę pt: „Barwy Suchego Lasu” podziwiało szerokie grono zaproszonych gości, m. in.: Burmistrz Miasta i Gminy Kórnik Jerzy Lechnerowski oraz Radna Danuta Paluszkiewicz, których przywitali: dyrektor Centrum Wojciech Kiełbasiewicz oraz opiekun wystawy Pani Aleksandra Kołaczyk z Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie wraz z dyrektorem Andrzejem Ogórkiewiczem. Przybyła tak liczna publiczność 
z zafascynowaniem wsłuchiwała się w opowiadania  autorów prac, z których tylko nieliczni dysponują artystycznym wykształceniem. „Większość chwyciła za ołówek i pędzel po długiej przerwie początkiem sięgającej czasów szkolnych. Obrazy i rysunki są zapisem ich wrażliwości, wzruszeń, obserwacji, zaangażowania, obaw, niepewności, zmagań, które podjęte przyczyniły się do odkrycia i rozwoju artystycznych talentów.”   

Prace autorów będą zdobiły wnętrze OAZY do 15 czerwca, a ponieważ są oryginalne i godne uwagi, warto się z nimi zapoznać.

Autorzy prac:
Justyna Antkowiak
Agnieszka Denis-Chaławczuk
Beata  Dębowska
Laura Figurak-Hetmańczyk
Agata Głębowska
Bogna Goślińska
Magdalena Jarmurz
Karolina Jaskółka
Joanna Klocińska
Hanna Kosakowska
Faiza Maruszczak
Magdalena Mazur
Mira Olejniczak
Joanna Pieczyńska 
Karina Przech
Jagoda Rogacka
Kazimiera Sękowska
Zofia Świerczyńska
Joanna Spychała
Katarzyna Wierzbińska
Kamil Woźniak

GALERIA

Barwy Suchego Lasu

Podczas gdy odchodząca już zima zasnuwała świat szaro-beżowymi mgłami, w sali na piętrze sucholeskiej przystani dla poszukiwaczy artystycznych przygód rozkwitały pąki, dojrzewały owoce, kolory mieniły się pełnią życia. Papier tracił swoją zimną nieskazitelność, wchłaniając z radością akwarelowe plamy. Wątek i osnowa bawełnianych podobrazi w napięciu oczekiwały kolejnych uderzeń pędzla i muśnięć szpachli. Stukał ołówek, skrzypiała drewniana sztaluga, a kwiaty pachniały olejem z lnu i terpentyną. Troszkę bajki, troszkę tajemnicy, dużo radości i mnóstwo twórczego wysiłku towarzyszyło uczestnikom zajęć z rysunku i malarstwa dla dorosłych, autorom prezentowanych na wystawie prac. Tylko nieliczni z nich dysponują artystycznym wykształceniem. Większość chwyciła za ołówek i pędzel po długiej przerwie początkiem sięgającej czasów szkolnych. Obrazy i rysunki są zapisem ich wrażliwości, wzruszeń, obserwacji, zaangażowania, obaw, niepewności, zmagań, które podjęte przyczyniły się do odkrycia i rozwoju artystycznych talentów.

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie …to otwarta i gościnna przystań dla wszystkich pragnących zaspokajać swoje twórcze potrzeby. W ponad 30-stu pracowniach dzieci, młodzież i dorośli rozwijają swoje  muzyczne, teatralne, literackie, taneczne i plastyczne zdolności. Na naszych warsztatach zadania artystyczne w różnych technikach graficznych i malarskich realizują osoby od 17 do 70 roku życia. Stawiamy na rozwój indywidualny, ale także pracę w grupie, tworząc klimat wzajemnego wsparcia i wzajemnej inspiracji.

Aleksandra Kołaczyk

Wystawa Suchy Las