Back to top
2018-01-04

Regulamin Ścieżki Zdrowia

 

I. Witamy na starcie. Przed Tobą 14 stacji ćwiczeń na trasie o długości  3800m. Przy każdej stacji znajdziesz tablicę z opisem proponowanych ćwiczeń. Tablice opisujące ćwiczenia oznaczone są trzema kolorami:
Kolor zielony – ćwiczenia wytrzymałościowe, kolor żółty – ćwiczenia zręcznościowe, kolor czerwony – ćwiczenia poprawiające siłę mięśni.
II. Ścieżka jest dostępna dla wszystkich o każdej porze dnia i roku.
III. Uszanuj słabszych! Z trasy korzystają osoby w różnym wieku, o różnym stopniu sprawności fizycznej.  
IV. Na ścieżce obowiązują zasady wzajemnej życzliwości i okazywanej pomocy.
V. Twoja obecność na ścieżce powinna zachęcić Cię nie tylko do wysiłku fizycznego, powinna też przynieść Ci zadowolenie i satysfakcję z  jej pokonania. Nie musisz wykonywać wszystkich zalecanych ćwiczeń. Ćwicz tak, aby Twój organizm nie zniechęcił się, a wtedy będziesz miał ochotę tu wrócić. 
VI. Ćwicz z głową! Robisz to na własną odpowiedzialność i ponosisz ryzyko związane z amatorskim uprawianiem sportu.
VII. Dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych! Nigdy nie przebywaj na ścieżce po zmroku ani w sytuacji niekorzystnych warunków atmosferycznych, zwłaszcza silnych wiatrów. Istnieje ryzyko łamania się gałęzi i drzew.

KCRiS OAZA nie odpowiada za wszelkie nieszczęśliwe wypadki spowodowane niedostosowaniem się do powyższych wskazań oraz instrukcji zamieszczonych na tablicach informacyjnych przy każdej stacji.

W miejscu X zostało zamontowane specjalne urządzenie wskazujące siłę wiatru, a tym samym bezpieczne wejście na ścieżkę.
Każdy korzystający z urządzeń, zamieszczonych przy stacjach, Uważaj na swoje zdrowie! Ćwiczysz na własną odpowiedzialność i ponosisz ryzyko związane z amatorskim uprawianiem sportu.