Już niedługo... ...pozostało

Witamy serdecznie

Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu OAZA

Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu OAZA to nowoczesny kompleks sportowo – rekreacyjny,  który oferuje szeroki asortyment atrakcji i usług.  

W skład obiektu o łącznej powierzchni użytkowej 8600 m2 i kubaturze 66 600 m3 wchodzi hala widowiskowo – sportowa oraz kryta pływalnia.

Główną część hali stanowi boisko o wymiarach 52 x 30 m przeznaczone do gry w koszykówkę, siatkówkę i piłkę ręczną. Na piętrze zaprojektowano widownię na 250 miejsc, część administracyjną z salą konferencyjną dla ok. 30 osób, siłownię wyposażoną w sprzęt wysokiej klasy (o powierzchni 114,42 m2) z zapleczem szatniowym i pomieszczeniem dla instruktorów, a także saunę na podczerwień infrared z rollmasażem. Dodatkowo w tej samej części budynku przy hali sportowej znajdują się dwa solaria, salka fitness i salka sztuk walki, które wykorzystywane są na  potrzeby prowadzenia zajęć z cyklu aerobik (joga, taniec, spinning, zumba, balet, sztuki walki i inne ), treningów i zawodów klubów sportowych, a także przez szkoły.

Druga część obiektu to budynek krytej pływalni o powierzchni użytkowej  ok. 4 000 m2 z gabinetem odnowy biologicznej,
w skład  którego wchodzi  sauna sucha i parowa, tężnie solankowe oraz miejsce na relaks. Na basenie prowadzone są zajęcia cykliczne z zakresu nauki jak i doskonalenia pływania we wszystkich kategoriach wiekowych, aqua aerobic, aqua zumba, gimnastyka w wodzie, oswajanie z wodą dla najmłodszych, kursy nurkowania. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra instruktorów i trenerów. Dodatkowo OAZA zaopatrzyła się w tor przeszkód WIBIT, będący atrakcją basenu sportowego. Na piętrze mieści się widownia przeznaczona dla 154 osób (w tym dla 2 osób niepełnosprawnych), OAZA KIDS, gabinet masażu     i rehabilitacja. Ciekawą propozycją usług jest OAZA KIDS - salka dla dzieci, która rozwiązuje problem opieki nad najmłodszymi, podczas relaksu czy pracy nad dobrą sprawnością fizyczną rodziców. Działalność OAZA KIDS to również organizacja imprez okolicznościowych i zajęcia dydaktyczne.

Z pływalni korzysta codziennie ok. 500 osób pływających rekreacyjnie i niespełna 150 osób uczących się pływania.  Halę sportową z kolei  zapełnia dziennie ok. 450 uczestników zorganizowanych grup sportowych i szkolnych. W efekcie KCRiS OAZA odwiedziło prawie 2 mln osób! 

Aby w pełni zaspokoić potrzeby wciąż powiększającej się liczbie naszych klientów, kórnicka OAZA nieprzerwanie rozszerza zakres zajęć z dziedziny rekreacji, sportu   i edukacji. Szereg cyklicznie organizowanych imprez dodatkowo nadaje atrakcyjności naszych usług.

 

„OAZA” w liczbach:

Powierzchnia zabudowy   5 169,90 m2
Powierzchnia całkowita   9 675,70 m2
Powierzchnia użytkowa   8 563,83 m2
Kubatura 66 630,00 m3
Wysokość budynku              12 m

 

 

 

 


© 2016 OAZA Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu
ul. Ignacego Krasickiego 1, 62-035 Kórnik


ZAMKNIJ