Back to top

Wernisaż - malarstwo Marii Teresy Sidor

W czwartek 5 października w holu Kórnickiego Centrum Rekreacji i Sportu Oaza dyrektor Wojciech Kiełbasiewicz otworzył kolejny już 33. wernisaż. Tym razem gościliśmy artystkę Panią Marię Teresę Sidor. W wydarzeniu wzięło udział liczne grono zaproszonych gości i sympatyków sztuki. 
Pani Maria większość życia poświęciła matematyce. To właśnie matematyka przenika w pracach artystki. Cykl „ Energia i przemiany” powstał na bazie małych kwadracików tworząc niezwykłe dzieła sztuki. Co ciekawe Pani Maria Teresa Sidor malarstwem zajęła się od 2005 roku, a już pięć lat później została przyjęta do Związku Polskich Artystów Malarzy. Zamiłowanie do malowania zaowocowało podjęciem studiów artystycznych. Pani Maria do dzisiaj aktywnie maluje i bierze udział w licznych plenerach zorganizowanych w całej Polsce.
Po oficjalnej części wernisażu tradycyjnie goście zostali zaproszeni na poczęstunek do kawiarni Restauracji Ventus oraz na degustację włoskich win zorganizowaną przez Winnicę Gennari z Poznania, gdzie mogli wspólnie wymieniać myśli na temat wystawy, która będzie gościć w naszym holu do końca grudnia 2023 roku.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystości.
Tym którym nie udało się dołączyć, serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac Pani Marii do KCRiS OAZA.

zdjęcie Pani Marii Teresy Sidor

przemówienie

goście

degustacja

wystawa