Back to top

Witamy serdecznie

Temat wybudowania nowoczesnego obiektu sportowego przejawiał się w dyskusjach mieszkańców Kórnika od lat. Sport i aktywny styl życia są w tym niewielkim mieście bardzo popularne, stąd w roku 2005 pojawił się pomysł wyjścia naprzeciw potrzeb mieszkańców i stworzenia im warunków do aktywnego spędzania wolnego czasu. Dotychczas poza szkolnymi salami gimnastycznymi brakowało obiektów niezbędnych do uprawiania wybranych dyscyplin sportowych.

Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu OAZA powstało na podstawie ogłoszonego przetargu w lipcu 2008 roku. Uroczyste przekazanie Burmistrzowi Kórnika pozwolenia na użytkowanie obiektów nastąpiło 12 listopada 2010 roku.

Od momentu oddania do użytku obiekt cieszy się sporym zainteresowaniem, stając się jedną z ważniejszych atrakcji miasta. Ze względu na dynamikę rozwoju, zarządzający podejmują działania mające na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do systematycznego uprawiania sportu.

Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu OAZA ma niezwykły urok i przyjazny klimat. Oaza to miejsce, gdzie każdy chce się zrelaksować, odprężyć, odreagować i wypocić podczas ćwiczeń nagromadzony przez cały dzień stres. W skład obiektu wchodzi hala sportowa oraz kryta pływalnia.

Główną część hali stanowi boisko o wymiarach 52 x 30 m przeznaczone do gry w koszykówkę, siatkówkę i piłkę ręczną. Na piętrze zaprojektowano widownię na 250 miejsc, część administracyjną z salą konferencyjną dla ok. 30 osób, gabinet masażu, kabinę na podczerwień i rollmasaż oraz salę sztuk walki (sala B), która wykorzystywana jest na potrzeby prowadzenia zajęć fitness, treningów i zawodów klubów sportowych. Dodatkowo w tej samej części budynku przy hali sportowej znajdują się dwa solaria, sala fitness (sala A) i siłownia wyposażona w sprzęt wysokiej klasy.

Druga część obiektu to pływalnia z gabinetem odnowy biologicznej, w skład którego wchodzi sauna sucha. Na pływalni prowadzone są zajęcia cykliczne z zakresu nauki jak i doskonalenia pływania we wszystkich kategoriach wiekowych, aqua aerobic, aqua zumba, gimnastyka w wodzie oraz aquaterapia. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra instruktorów i trenerów. Dodatkowo OAZA zaopatrzyła się w tor przeszkód WIBIT, będący atrakcją basenu sportowego. Na piętrze mieści się widownia przeznaczona dla 154 osób (w tym dla 2 osób z niepełnosprawnością), OAZA KIDS, i rehabilitacja. 

Z pływalni korzysta codziennie ok. 500 osób pływających rekreacyjnie i niespełna 150 osób uczących się pływania. Halę sportową z kolei zapełnia dziennie ok. 450 uczestników zorganizowanych grup sportowych i szkolnych. W efekcie KCRiS OAZA odwiedza ok. 400 tys. osób rocznie!

Od 1 stycznia 2017 roku Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu OAZA zostało połączone z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji (OSiR). Teren położony przy ulicy Leśnej 6 zmienił nawę na BŁONIE. Od tego momentu dyrekcja KCRiS OAZA zarządza dwoma obiektami sportowymi, które jeszcze bardziej uatrakcyjniają ofertę usług.

Obszar należący do Miasta i Gminy Kórnik w Błażejewku, na którym znajduje się plaża oraz jej okoliczne tereny 19 kwietnia 2023 roku przekazany został pod zarząd KCRiS OAZA.

W 2018 roku obiekt Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu OAZA uzyskał tytuł REKOMENDOWANEJ ATRAKCJI TURYSTYCZNEJ POWIATU POZNAŃSKIEGO, rok później KCRiS OAZA otrzymało I miejsce w kategorii REKREACJA. Zaszczytne I miejsce utrzymywane jest do dnia dzisiejszego! 

Zapraszamy!

Oaza_w_liczbach