Back to top

Błażejewko

KCRiS OAZA-Błażejewko znajduje się w niesamowicie urokliwej okolicy przy Jeziorze Bnińskim. Z dala od zgiełku miast i codziennych trosk. Warto odwiedzić to miejsce, by całkowicie się zrelaksować i móc obcować z przyrodą, otaczającą tu odwiedzających z każdej strony. 

Jezioro Bnińskie  

Położone w południowej części Gminy Kórnik jezioro jest jednym z największych w regionie. Powierzchnia akwenu wynosi 225 hektarów. Zbiornik wodny powstał z wytopienia brył martwego lodu powstałego w głębokiej rynnie wykorzystywanej przez wody topniejącego lodowca. Jego średnia głębokość wynosi 4,2 metra, natomiast maksymalna głębokość to 8,5 metra. Niskie i w niewielkiej części zalesione brzegi sprawiają, że Jezioro Bnińskie jest lokalną Mekką wędkarzy. Liczne gatunki ryb występujących w jego wodach i zróżnicowane dno akwenu dodatkowo urozmaicają i uatrakcyjniają ofertę łowiecką. 
Malownicze tereny otaczające jezioro są idealnym miejscem pieszych wędrówek i spacerów. Ponadto wzdłuż zachodniego brzegu jeziora Bnińskiego wiedzie szlak rowerowy zwany Łęgami Nadwarciańskimi. 
Wyjątkowym miejscem pod względem przyrodniczym jak i historycznym jest wcinający się głęboko w wody Jeziora Bnińskiego Półwysep Szyja. Jest to najstarszy obszar osadniczy w rejonie Kórnika, który dał początek miejskiemu założeniu Bnina. Na jego terenie odnaleziono ślady grodu obronnego zbudowanego przez ojca Mieszka I – Siemomysła. Gród został wzniesiony około  940 roku, czyli dokładnie w tym samym roku co grody w Gnieźnie, Gieczu oraz Lądzie. 

🐾 MIEJSCE PRZYJAZNE CZWORONOGOM 🐾

zdjęcie błażejewko budowa

Prace w Błażejewku cały czas trwają, teren plaży i parkingu pięknieje z dnia na dzień.
Przed sezonem sprawdzamy dno jeziora w okolicach plaży przez płetwonurka. Dbamy, aby było bezpiecznie!
Cały czas kontynuowane są prace porządkowe oraz zabezpieczające teren.

 

Referencja do segmentu