Back to top

Kąpielisko

pikt_kapielisko

Kąpielisko Oaza – Błonie nad Jeziorem Kórnickim

 

Kąpielisko OAZA-BŁONIE położone jest w Gminie Kórnik na północno – zachodnim brzegu Jeziora Kórnickiego. Teren kąpieliska wykorzystywany jest głównie rekreacyjnie. W kierunku jeziora wychodzą dwa 25-metrowe pomosty połączone na końcach trzecim pomostem zamykającym kąpielisko w formę prostokąta. Do dyspozycji plażowiczów przygotowane są słomiane parasole i leżaki, a także rowery wodne, łodzie wiosłowe i kajaki. Plaża wzdłuż linii brzegowej jeziora ma długość ponad 50 m i w głównej części porośnięta jest trawą, ale tuż przy samym jeziorze usypany jest świeży piasek. W pobliżu znajdują się prysznice, przebieralnia i toalety. W sezonie letnim kąpielisko strzeżone jest przez wykwalifikowanych ratowników.

 

Dla spragnionych aktywnego wypoczynku przygotowano siatkę do siatkówki w wodzie – w strefie dla nieumiejących pływać, atrakcję z piłkami bezpośrednio na plaży, nieco dalej boisko do koszykówki, boisko do piłki nożnej i trzy boiska do siatkówki plażowej, dodatkowo stoły do ping-ponga, piłkarzyki, a dla najmłodszych nowoczesny plac zabaw z huśtawkami, karuzelą, zjeżdżalnią i piramidą wspinaczkową. Na maluszków na czeka jeszcze nowa piaskownica, zjeżdżalnia do wody i bezpieczny brodzik.

 

W niedalekim sąsiedztwie wydzielone są specjalne miejsca do grillowania z ławo-stołami, camping z domkami turystycznymi, pole na namioty,  campery oraz parkingi.

 

Na miłośników sportów wodnych i mocniejszych wrażeń czeka nie lada atrakcja – Wake Park Kórnik: http://wakepark-kornik.pl/

 

Zaplecze gastronomiczne zapewnia Restauracja "Tawerna pod Żaglami", Która poleca bogaty wybór potraw ze świeżych ryb, tradycyjnych dań obiadowych i zawsze lubianych włoskich lodów. Niepowtarzalną atrakcją „Tawerny Pod Żaglami” są oferowane rejsy statkiem białej floty, który pływa regularnie z przystani usytuowanej tuż przy kąpielisku na Błoniach na podzamcze usytuowane przy słynnym kórnickim zamku i parku arboretum. Więcej informacji na: http://statekkornik.com.pl/home

 

Profil wody

 

 

 

CERTYFIKAT_KAPIELISKO_BLONIE_2022

badania wody

 

OCENA ROCZNA KĄPIELISKO - 2022

OCENA ROCZNA KĄPIELISKO - 2022 C.D.